25 November 2019

Еліна Світоліна віришила розвивати дитячий теніс в Україні

Найкраща тенісистка країни Еліна Світоліна віришила особисто розвивати дитячий теніс в Україні. Перший проєкт Фонду Еліни Світоліної (ES Foundation) – спортивні стипендії для талановитих юнаків. Аби зібрати кошти, цими вихідними Еліна влаштувала благодійну вечерю.

Гості могли зробити внесок і взяти участь в аукціоні. Серед лотів, звичайно, багато тенісних:  футболка від Роджера Федерера, що в ній він грав на «Вімблдоні», ракетка Рафаеля Надаля та майстер-клас від Еліни Світоліної та Гаеля Монфіса. Але й були «нетенісні» пропозиції: лекція Владимира Кличка та вина з приватної колекції Юрія Сапронова.

Президент Суперіор (в минулому спонсор Еліни Світолиної, а сьогодні – член піклувальної ради Фонду) особисто був присутній на вечорі. Розповідає, що 140 гостів допомогли зібрати «суму, що перебільшила найсміливіші очікування Еліни та її команди». Скільки – розголошувати не можна. Проте відомо, що участь у гала-вечорі коштувала 500 $, ракетка Надаля пішла з аукціону за 13 тис.$, а зустріч із Кличком – за 21 тис. $.

В планах фонду, написано на офіційному сайту ES Foundation, фінансування різних тенісних проєктів, наприклад, відкриття тенісних кортів в регіонах країни. Але першочергово  стипендії талановитим тенісистам: оплата навчання та участь у міжнародних турнірах, робота з досвідченими тренерами та професійне обладнання.

«Персональне фінансування» вже отримали четверо хлопців та дівчат 2007 року народження: Анастасія Чернякова, Єлизавета, Максим Калабишка, Олександр Височенко. Вони пройшли ретельний відбір. Спочатку – «кастинг» до тенісного табору ( з 400 претендентів обрали 20 кращих), потім майстер-класи та тренування в таборі.

Четвірка кращих тепер – під персональним патронатом Еліни Світоліної.

– Саме за допомогою цього благодійного фонду я можу вплинути на розвиток спорту, – сказала Еліна. – Я знаю, наскільки важливо не тільки вглядіти обдаровану дитину, але й допомогти їй розкрити потенціал. Моя мета – відкрити двері великого спорту українським дітям і, можливо, запалити нові українські зірки на світовій арені.

Коментар