9 October 2019

Франтішек Чемрак: Люба Костенко має всі шанси стати топ-гравцем

Новий тренер нашої юної тенісистки Люби Костенко Франтішек Чемрак вражений трав’яним кортом Суперіор. Він приїхав до Харкову, аби познайомитись із Юрієм Сапроновим та місцем, де тренувалась його нова підопічна.

– Чесно кажучи, я був вражений якістю трав’яного покриття. Таке мало де зустрінеш. Я б порівняв трав’яний корт в Супериор із кортами на турнірі у Квінсі (Лондон). А в Квінсі покриття навіть краще, ніж на Вімблдоні!

Але головне його враження – це Любов Костенко. Чеський тренер і раніше працював із початківцями в про-турі – є з ким порівнювати.

— Ми тренувались більше трьох тижнів. І я можу сказати, що в неї величезний потенціал. Люба — багатогранний, розумний гравець. Вона може, як чудово захищатися, так і бути активною, диктувати гру. Те, що мене особливо вразило, – це її працьовитість та робітливість. Дуже скоро вона буде готова обіграти серйозних суперниць. Я не бачу жодних причин, що завадять Костенко стати топ-гравцем.

— Кого з українських тенісисток ви могли б відзначити?

— Звісно, Еліну Світоліну та Даяну Ястремську. Гадаю, що Еліна буде топ-10 ще мінімум років 5. В неї є всі шанси виграти турнір Великого Шолому, вона прогресує щороку. Даяна Ястремська — дуже обдарована тенісистка. Вочевидь, вона буде гравцем першої десятки і доб’ється дуже багато. Сподіваюсь, що з часом і Люба Костенко буде демонструвати такі ж самі результати.

Про зміну поколінь у жіночому тенісі та шансах Серени Вільямс виграти ще один Великий Шолом. Про те, хто буде домінувати на грунті після Рафаеля Надаля, і чи є у збірної України шанси виграти «Федкап» – інтерв’ю Франтішека Чемрака.

Коментар