Музей гольфу

Опис

Перший та єдиний в Україні Музей гольфу розташовано в гольф-клубі Superior у Харкові. Це унікальна колекція гольф-атрибутів, що демонструють еволюцію цієї гри протягом декількох століть. Музей було відкрито в 2013 році в Клубному домі, а офіційно зареєстровано та взято на облік в Департаменті культури та туризму ХОДА в 2014.

Хочете потримати в руках ключки, що було зроблено англійськими майстрами у XIX-му столітті, подивитися на нагороду турніру японського Імператора 1950 року, дізнатися історію м’яча випуску 1980 року зі Східного Теннесі, побачити вантажні м’ячі з Шотландії? Приходьте на екскурсію.

В музеї зберігається десь сотня експонатів. Ще стільки ж знаходяться в різних приміщеннях Клубного дому. В колекції є раритетні беги з ключками та м’ячами і сучасні пам’ятні айрони, вуди, паттери, що ними грали відомі гольфісті. На почесному місці стоїть золотий драйвер Honma 420 R, яким президент клубу Юрій Сапронов зробив перший удар на відкритті Superior Golf Club.

В кожного експонату — своя неймовірна історія. Наприклад, литий гутаперчевий м’яч для гольфу HENLEY, що було виготовлено приблизно в 1890 році, було знайдено в підвалі старої ферми у Східному Теннесі. Цікаво те, що м’яч десь на половину був втоптаний у землю, а отже, на місці ферми міг бути облаштований паттінг-грін, і м’ячик загубився під час тренування.

Які кубки можна знайти на полицях музею? Класичні чаші та тарілки, бокали та підноси, незвичайні у вигляді кактусу, чайнику і навіть відра — справжнісінького, — яке було нагородою клубу St. Andrews у 1907 році.

Колекційний кухоль із гравіруванням «1937 рік та QCGC» — це не просто пам’ять про гольф 30-х років в Америці. Це символ епохи притиснення афроамериканців у США. Срібний кухоль був призом Гольф-клубу Міста квакерів (так розшифровується абревіатура QCGC). Клуб було створено на початку ХХ століття для афроамериканців, бо їх не приймали до інших клубів.

Кожен експонат — це не тільки чиїсь досягнення та поразки, а ще й — відбитки епохи. Навіть плями, відколи, щербини та тріщини мають історичну цінність.

У колекції багато і сучасних гольф-атрибутів. Більшість — у ідеальному стані. Наприклад, дебютна ігрова картка 1981 року Джека Ніклауса, якого називають гольф-гравцем століття. Поряд із карткою зберігається новий м’яч із автографом Ніклауса.

Також у музеї можна побачити подарунки та сувеніри, що їх зробили члени клубу, гольфісти, футболісти, хокеїсти та просто гості. На почесному місці стоїть Кубок серії European Challenge Tour — Kharkov Superior Cup 2013 року. Переможець турніру — голландець Дан Х’юзінг, який став кращим серед сотні гольфістів із різних країн світу, — залишив свою нагороду на пам’ять клубу Superior.

Для проведення екскурсій потрібно завчасно домовитись.
Вхід — вільний.

+38 (050) 400 3237, +38 (057) 349 5030
reception@superiorresort.com