29 July 2021

Олімпіада в Токіо та гольф

Сьогодні на Олімпійських іграх стартували гольфісти. Ми прокинулись – і гайда дивитись імена лідерів. Так, через різницю в часі (Ігри проходять в Японії) – дивитись гольф – це справа на всю ніч J Проте за ранковою кавою можна дізнатись результати. І одразу неочікуваний лідер – австрієць Зепп Старка (Sepp  Straka).  

Він одразу став «заголовком» дня: не просто закінчив раунд з рекордним рахунком 63 (-8 ударів до пару), а ще й кедді в нього – брат-близнюк і також гольфіст.

«На п’ятки» австрійцю наступають Джаз Джаневаттананонд (Jazz Janewattananon) з Таїланду, Томас Пітерс (Thomas Pieters) з Бельгії, Карлос Ортиз (Carlos Ortiz) з Мексики.

Звісно, попереду ще три ігрових раунди – і ситуація однозначно зміниться.

Але головне – в гольфі будуть нові Олімпійські чемпіони.

Цей спорт вважається «новачком» на Олімпіаді – його додали до програми – після більш ніж 100-літньої перерви – тільки на минулих Іграх в Бразилії.

Тому ми вирішили трохи розповісти вам про змагання цього року.

⛳️Учасники

За перемогу змагаються по 60 гольфістів та гольфісток з 36-ти країн. Список формували на основі світового рейтингу. «Гарантовані» місця отримують 15 кращих гравців у світі та два японські – як представники приймаючої країни. Далі список заповнюється тими, хто «нижче» в рейтингу

Є ті, хто відмовляється від участі в Олімпіаду. Причина банальна – фінанси. Жодних призових їм тут не «світить».

На додачу – пандемія. Літні Олімпійські ігри вже відклали на рік. Офіційно зараз відбувається Олімпіада-2020. А лише за кілька днів до старту №1 світового рейтингу, іспанець Джон Рам отримав позитивний тест на коронавірус, і його замінили на Хорхе Кампілло.

До речі, Японія дуже розраховує на чемпіона «Мастерса» Хідекі Мацуяма (Hideki Matsuyama).

⛳️Місце

Гольфісти гратимуть на полі Kasumigaseki Country Club (Вимовляється приблизно так: Ка-су-мі-га-се-кі J

Поле, що воно розташоване в годині їзди від Токіо, – одне з найвідоміших в Японії. Засновано у 1929 році, старше навіть за старовинну Огасту (!).

Це не просто історичний клуб. Клуб – ексклюзивний (грати можуть лише члени клубу) з безліччю традицій та правил щодо поведінки, дрес-коду, відвідувачів та гравців.

До 2017 року до клубу не приймали жінок. Ал коли постало питання про проведення Олімпіади, у березні Касумігасекі оголосив, що змінив політику і протягом року прийняв перших трьох жінок-членів.

Клуб Kasumigaseki – це два поля – Західне та Східне. Останнє і будуть грати учасники Ігр. До Олімпіади його повністю реконструювали, подовжили на 500 ярдів, змінили фервеї та поглибили банкери. А для глядачів встановили трибуни на 25 тисяч місць.

⛳️Переможці.

Гольфісти, як і всі спортсмени, змагаються за три медалі – золото, срібло та бронзу в жіночому та чоловічому заліках. Гра йде за класичним форматом – на рахунок ударів.

Чоловічі змагання відбудуться з 29 липня по 1 серпня.

Жіночі – з 4 по 7 серпня

Цікаво, що переможець Олімпіади в Ріо у 2016 році – британець Джастін Роуз не бере участі – не пройшов за рейтингом. А ось золота медалістка з Південної Кореї Інбі Парк – серед лідерів та претендентів на призове місце.

 

Коментар