24 February 2021

Що нового почитати про гольф?

Ми вирішили розповісти вам про книжкові новинки останніх років. Біографічна, дитяча, а можливо, скандальна книга про гольф – обирайте, що вам буде до душі :)

 

  1. Біографічна книга

«Друге життя Тайгера Вудса»

«The Second Life of Tiger Woods» – одна з найбільш очікуваних новинок 2020 року.

Автор – Майкл Бамберг (Michael Bamberger), що пише для Golf Magazine.

Це історія про те, як Тайгер знову повернувся в великий гольф. Після травм, особистих проблем та навіть спортивних скандалів чемпіон та зірка практично покинув гру. Але тріумфально повернувся на вершину слави та переміг на Masters у 2019 році.

В Бамберга, пишуть критики, досить унікальний та яскравий стиль. Але що цікаво: Тайгер Вудс не погодився давати інтерв’ю для книги. Тому дехто вважає книгу дещо однобокою.

 

В цілому  це доволі цікаве доповнення до бібліотеки книг про Тайгера Вудса.

 

  1. Книга-викриття.

«Командир обману: як гольф пояснює Трампа»

«Commander in Cheat: How Golf Explains Trump» – один з бестселерів  минулого року.

Автор Річард Рейлі – відомий американський колумніст (Sports Illustrated, ESPN SportsCenter и ABC Sports).

Це просто скандальне викриття стосунків Дональда Трампа з гольфом. В основі книги не тільки думка автора про Трампа, але й інтервью з сотнею гравців, тренерів та кедді.

Автор, як зрозуміло з назви, вважає Трампа негідним старовинної гри справжніх джентльменів: порушником етикету, шарлатаном та навіть шахраєм. Рейлі приводить багато прикладів та фактів.

Що сподобалось нам, так це ідея: чому гра будь-якого гольфіста може розповісти нам про нього більше, ніж ціла кімната психологів. Як пише сам автор: «гольф схожий на велосипедні шорти, він багато каже про людину».

 

  1. Дитяча книга.

«Як Чарлі Сиффорд подолав «кольоровий бар’єр» у гольфі»

«Charlie Takes His Shot: How Charlie Sifford Broke the Color Barrier in Golf» – одна з небагатьох дитячих книг про гольф.

Автор – Ненсі Чурнін (Nancy Churnin), американська журналістка.

Це спортивна біографія відомого гольфіста Чарлі Сиффорда, що він був першим чорношкірим гольфістом, який виграв турнір PGA.

Його кар’єра розпочалась у 30-ті роки, коли тільки білим було дозволено грати в Професійній асоціації гольфа. А коли Чарлі нарешті отримав право грати серед білих гольфістів, він зіткнувся зі справжньою дискримінацією (готелі не здавали йому кімнати, клуби не дозволяли користуватися роздягальнями нарівні з іншими гравцями). Але Сиффорд попри все брав участь у турнірах та перемагав.

У 2004-му році гольфіст став першим темношкірим спортсменом, якого включено до Залу слави світового гольфа.

Книга – дитяча, легка, із яскравими ілюстраціями. Чудове читання для юних гольфістів.

 

  1. Класична.

«Серце телепня» – класика, яка ніколи не набридає.

Автор –  Сер Пелам Гренвілл Вудхауз, відомий англійський письменник та сценарист.

Якщо ви не читали його оповідання про гольф, обов’язково спробуйте. Автор відомих «Дживса та Вустера» створив цикл гумористичних оповідань про гольфістів.

Він – просто Дж. К. Джером у гольфічній темі J Перетворює гольф на комедію, авантюру, пригоду. Вивчає людську натуру крізь призму старовинної гри. І в решті решт читачу здається, що він доторкнувся до істини та сенсу життя.

Приємного читання, панове любителі гольфа.

П.С. Скоро зустрінемось. До весни залишилось 5 днів :)

Ваш Суперіор.

 

Коментар