31 August 2021

Суперіор-собаки: ще чотири новобранці в Нацгвардії

Їм ще не виповнилось і півроку, а вони – вже солдати! Бійці української Національної гвардії. Це наші, домашні, собаки бридливо оминають калюжі та лякаються феєрверків. Службові – бездоганно виконують команди під зливою.

Сьогодні в кінологічній частині Східного територіального управління Нацгвардії показові виступи. Чотирилапі бійці шукають учбові гранати, затримують «злочинців» та демонструють трюки.

На плацу просто аншлаг – діти, преса, меценати з подарунками.

Дивно, але коли гукають, хай і учбові, постріли – навіть найменші цуценята (в яких ще не змінилися молочні зуби) абсолютно не лякаються.

Чотири малюки на фото – німецьки вівчарки Той, Тедді, Тейлор і Тріша – подарунок

президента Superior Golf Club Юрія Сапронова.  Це вже «четверта партія» – жартують в частині.

Ще у 2016 році Сапронов зацікавився проблемами кінологів Національної гвардії України. І в результаті – пообіцяв подарувати їм п’ять найкращих в країні цуценят. І подарував J Спочатку п’ять, потім ще п’ять і ще п’ять.

Сьогодні – ще чотири цуцика. Коли ми кажемо «найкращі» – це не перебільшення. Справжніх собак шукають різними областями, іноді по півроку, – розповідає начальник кінологічної служби Східного територіального управління Нацгвардії підполковник Роман Башевой.

Всі Суперіор-собаки (так називають їх в частині) побували в зоні АТО, більшість має нагороди. Охороняють порядок, шукають зброю, стережуть злочинців.

І кожен з них – талановитий. Дельта, наприклад, може взяти з місця бар’єр висотою 2,5 метри! Антей здатен знайти будь-який предмет за запахом. Амерек чудовий шукач, він зайняв 2 місце на змаганнях з пошуку вибухівки в транспорті (це було «розмінування» Південного вокзалу). А Гіра запам’ятовує майданчик для змагань за 10 хвилин (зазвичай, собаці треба не менше години).

Чим займатимуться на службі сьогоднішні новобранці, поки що невідомо, кінологи вивчатимуть їхні таланти найближчими місяцями.

Цуценя, яке із задоволенням шукає м’яча, принюхується – вірогідніше буде нести службу, пов’язану з пошуком. А собака, який любить кусатися – це майбутній конвоїр чи охоронець порядку.

Запам’ятайте ці імена, ви точно ще почуєте про їхні подвиги  #СуперіорСобаки:

Німецькі вівчарки Джукі, Декс, Домі, Гіра, Генто, Антей, Аміра, Амарек, Лев, Той, Тедді, Тейлор, Тріша.

Бельгійські вівчарки (малінуа) Ява, Дельта, Аргон, Альфа, Айа, Ася.

Коментар