6 July 2021

«Ти маєш вийти на гольф-поле вільним від проблем та болю». Ветеран АТО Юрій Зекун – про гольф.

Кожного понеділка та середи Юрія можна побачити на тренувальному майданчику. Два місяці тому він небагато знав про цю гру, а зараз «стукає» ключкою по півтори-дві години поспіль і не може зупинитися.

– Цей спорт, як виявилось, добре допомагає як в реабілітації, так і у звичайному житті. Чудового розвантажує думки, допомагає забути про хвороби. Ти маєш вийти на поле вільним, всі свої проблеми та біль залишити за «стінами» цього місця. Звичайно, травми нагадують про себе, але ти намагаєшся відсторонитися від них та відпочити.

Травму Юрія «видає» лише бандаж на нозі. Хлопець називає себе професійний любитель спорту. Він – шкільний вчитель фізкультури. Коли в 2014-м році оголосили призов – відразу зв’язався із воєнкоматом. І вже в травні із батальйоном «Хортиця» стояв на кордоні Запорізької та Донецької області. У вересні 2014 – перше поранення.

– Ми атакували Новоазовськ та потрапили під обстріл, я під час руху авто вискакував та розірвав зв’язки та травмував колінний меніск, – розповідає Юрій.

Позицій він не покинув. А після операції повернувся на передову. У лютому 2015 року їхній базовий табір обстріляли. Юрія викинуло вибуховою хвилею з другого поверху. Роздроблено коліно, пошкоджена спина, контузія. З позицій бійця вивозили журналісти.

Далі – складна операція, пів року у лікарнях.

Сьогодні він каже про своє повернення до звичайного життя «через спорт». Згадує: почав робити вправи, щойно прийшов до тями. Запевняє: лежати та жаліти себе нема сенсу, буде лише гірше.

– Хочу показати своїм товаришам, які були поранені, що спорт – це дійсно реабілітація. Треба в будь-який спорт приходити, займатися, тому що життя не зупиняється на тому, що ми отримали травми, ампутація. Це війна, так… Але спорт допомагає далі жити, отримувати приємні емоції.

Разом із Юрієм в Superior Golf Club – в рамках програми співробітництва Федерації гольфу України та Міністерства ветеранів – тренуються ще двоє хлопців, які воювали на Донбасі. Сподіваємось, що гольф допоможе їм відновитися.

Юрій Зекун – один з 40 військових та ветеранів та єдиний харків’янин – у складі першої в історії України збірної Warrior Games: Team Ukraine. Він буде виступати не тільки в гольфі, його дисципліни: велоспорт, стрільба з луку, біг, гребля, волейбол сидячи.

«Ігри воїнів» відбудуться з 12 по 22 вересня у США (Флорида, Орландо). Гольф цього року вперше включено до програми змагань. І вперше в них братиме участь українська команда!

Для довідки. Warrior Games – це міжнародні змагання для військових та ветеранів, які отримали поранення, травми чи захворювання безпосередньо при виконанні службових зобов’язань. Змагання відбуваються з 2013 року (організатор – Міністерство оборони США). Види спорту на Warrior Games: стрільба з луку, стрільба, легка атлетика, велоспорт, плавання, гребля на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, пауерліфтинг, волейбол сидячи, гольф. У 2021 році брати участь будуть команди з США, Австралії, Канади, Великобританії, Данії, Нідерландів, Грузії та України.

Коментар