13 September 2020

Відомий тенісист Сергій Стаховський в Суперіор: гольф, теніс і вино

Спочатку гольф, потів вино та нарешті теніс. Таким був вік-енд першої ракетки України. Відомий тенісист Сергій Стаховський приїхав презентувати свою колекцію вина «Ace&W by Stakhovsky».

Але спочатку, звісно, був гольф. Відмовити собі у задоволенні зіграти на гольф-полі Superior Сергій не міг.

Ввечері в ресторані «Альбатрос» – Стаховський вже в ролі винороба. Спортсмен кілька років тому орендував виноградники у Закарпатті. В колекції три вина: одно біле – трамінер та два червоних – сапераві та мерло.

– Ви спитаєте – де я, спортсмен, і де вино? – посміхається Сергій гостям. Він пригадує, як потратив до Бордо в 2010 році. Тоді його здивувало, що французькі товариші-тенісисти п’ють вино постійно, навіть напередодні матчів.

– Я розумію, що граючи в теніс – потратив до Мекки виноробства. Мене захопила культура та ставлення до вина. Я почав замовляти пляшки, потім став замовляти вино, коли воно ще у бочках. І закінчилось все це виноробством у Закарпатті.

Перше вино вин розлив у пляшки у 2017-му році і це був… справжній провал, зізнається винороб-початківець.

– Я привіз своїм знайомим у Бордо дві перші пляшки. Треба віддати належне французам: для них немає поганого вина, вони поважають труд будь-кого винороба. Тому моє вино вони продегустували та оцінили: «партікюлер» . Це означає «інше, особливе, не таке». Все що завгодно, але не нормальне, – згадує Сергій. – Що сказати, це 5 тон вина я вирішив вилити до каналізації.

Але не склав руки. Наступного, 2018-го року, став витримувати вино у бочках. І от тоді вина мали успіх. Їх навіть включили до колекції найсучаснішого музею вина у Бордо La Cité du Vin. Це місце з повагою називають «Лувром вина»: тут розповідають історію та продають всі гідні вина світу.

– Коли ми прийшли на дегустацію до музею вина, я так хвилювався, можливо навіть більше, ніж на своєму першому тенісному фіналі, – згадує Сергій. – З трьох вин їм сподобались два – трамінер та сапераві. Чому сапераві? Бо воно не схоже на ті 12 сапераві, що в них представлені. А з приводу трамінеру достатньо сказати, що наприкінці дегустації вони його просто допили.

Власник Суперіор Юрій Сапронов навпаки вражений саме мерло.

– У мене в погребі 4 тисячі плашок, і перша лягла туди 25 років тому. Я бачив всі процеси в Бордо. І мерло я можу обговорювати як експерт. Мерло – це класична бордоська ягода. А тут українське, дуже якісне мерло. Брово, Сергій! Я вже вирішив – замовляю для ресторанів Супериор.

Третій пункт програми – звичайно теніс. На Superior-кортах проходить юніорський турнір. Для цих хлопців та дівчат Сергій Стаховський – кумир. Вони пам’ятають його перемоги та поразки, стежать за матчами – і ось він приходить на корт, відповідає на запитання, дає автографи та бажає перемог.

– Круто! – чути вигуки.

Згодні, чудові вихідні. Дякуємо, Сергій, від всього Суперіор!

 

Коментар